поделись с друзьями
Скачать Кобзар fb2 бесплатно
Название книги:
Автор:Шевченко Тарас Григорович
Серия:Українська класика
Первый выпуск:1840
Язык книги:Украинский
Оригинал:Украинский
Доступные форматы:EBook fb2, pdf, fb2, doc, epub
RU

Описание книги

«Кобза́р» — назва збірки поетичних творів Тараса Шевченка. У наш час під назвою «Кобзар» розуміють усі віршовані твори Шевченка, однак перші «Кобзарі» містили тільки деякі його поезії. Уперше «Кобзар» видано 1840 у Санкт-Петербурзі за сприяння Євгена Гребінки. У збірку ввійшло всього вісім творів: «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ'яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч» та «Думи мої, думи мої, лихо мені з вами», що написана спеціально для цього збірника і є своєрідним епіграфом не тільки до цього видання, але і до усієї творчості Тараса Шевченка. Після видання цієї збірки й самого Тараса Шевченка почали називати кобзарем. Навіть сам Тарас Шевченко після своїх деяких повістей починав підписуватись «Кобзар Дармограй». З-поміж безлічі книг, з якими має справу історія світової літератури, поодиноко виділяються ті, що ввібрали в себе науку віків і мають для народу значення заповітне . До таких належить «Кобзар», книга, яку народ український поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів. Дивовижна доля цієї книги. Поезії, що входять до неї, складались на тернистих дорогах поетового життя, писались то в мандрах, то в казематах, мережились при світлі білих ночей Півночі і в пісках закаспійських пустель, під самотнім сонцем вигнання. Книга формувалася поступово, рік за роком, формувало її саме поетове життя, і все найістотніше із цьог о життя, з великого життя українського кріпака Тараса Шевченка - від його юності й до останнього подиху,- ввібрав у себе цей класичних розмірів томик, збірник поезій , що його в хвилину творчого осяяння було найменовано «Кобзарем».

Скачать книгу

Имя файла Формат Объем Ссылка
kobzar-fb2-pdf-fb2-doc-epub.fb2 fb2 FictionBook — стандарт призван обеспечить совместимость с любыми устройствами и форматами 385,2 Кбайт
kobzar-fb2-pdf-fb2-doc-epub.pdf pdf Поддерживается большинством электронных книг 3,4 Мбайт
kobzar-fb2-pdf-fb2-doc-epub.fb2 fb2 FictionBook — стандарт призван обеспечить совместимость с любыми устройствами и форматами 375,8 Кбайт
kobzar-fb2-pdf-fb2-doc-epub.doc doc Текстовой формат Microsoft Office 678,7 Кбайт
kobzar-fb2-pdf-fb2-doc-epub.epub epub Electronic Publication - открытый формат электронных версий книг 797,4 Кбайт

Об авторе

3 Отзыва

 • pepsi_27
  pepsi_27 16 Марта 2015 17:57

  Вот мы толковали о литературе, — продолжал он, — если б у меня были лишние деньги, я бы сейчас сделался малороссийским поэтом. — Это что еще? хорош поэт! — возразила Дарья Михайловна, — разве вы знаете по-малороссийски? — Нимало; да оно и не нужно. — Как не нужно? — Да так же, не нужно. Стоит только взять лист бумаги и написать наверху: Дума ; потом начать так: Гой, ты доля моя, доля! или: Седе казачино Наливайко на кургане! , а там: По-пид горою, по-пид зелено’ю, грае, грае воропае, гоп! гоп! или что-нибудь в этом роде. И дело в шляпе. Печатай и издавай. Малоросс прочтет, подопрет рукою щеку и непременно заплачет, — такая чувствительная душа!

 • yura
  yura 06 Августа 2015 15:39

  Українська класика якій немає ціни! Це безцінна книга - шедевр в Українській літературі і світі! Доречі пам'ятники Шевченку поставлені по цілому світіі, понад 1100, а закордоном близько 100 од.

 • Xtinks
  Xtinks 13 Сентября 2015 22:57

  Це просто шкільна класика. "Кобзар" - настольна книга українця,тому немає сенсу висловлювати свою думку,це все одно що оцінити Пушкіна чи Міцкевича.

Оставить отзыв

Внимание! Необходима авторизация!