Українська мала проза XX століття: Антологія. Упорядник Віра Агеєва fb2

поделись с друзьями
Скачать Українська мала проза XX століття: Антологія. Упорядник Віра Агеєва fb2 бесплатно
Название книги:
Автор:Кобылянская Ольга Юлиановна
Издатель:Факт
Первый выпуск:Київ, 2007
Язык книги:Украинский
ISBN:9789663592213
Доступные форматы:EBook fb2
RU

Описание книги

У цій книжці представлено найкращі твори українських новелістів XX століття, зокрема Ольги Кобилянської, Михайла Коцюбинського, Михайла Яцкова, Василя Стефаника, Миколи Хвильового, Віктора Домонтовича, Ігоря Костецького, Григора Тютюнника, Тараса Прохаська, Оксани Забужко.

Наша мала проза розкрила психологію перечулених, мімозно вразливих нових жінок епохи декадансу — і неймовірно трагічний досвід галицьких переселенців у Новий світ, високий ідеалізм митців-модерністів, котрі поставили творчість вище за всі цінності, — і розчарування безґрунтовних революційних романтиків, які захотіли взяти на себе місію вдосконалення Божого творіння. У другій половині століття кращі українські майстри зосереджувалися на героях-марґіналах, що не могли співіснувати з радянською дійсністю. Покоління 1991 року скрупульозно аналізувало стан людини, котра переживає крах узвичаєних цінностей і мусить адаптуватися до цілком нового часопростору. Маємо цілий ряд блискучих імен, різні стильові моделі, різні індивідуальні манери письма, пов’язаних як з модерністськими, так і з визивно авангардними орієнтаціями й традиціями.

* * *

Антологія «Українська мала проза XX століття»… якраз і бачиться такою… спробою канонотворення на теренах нашого красного письменства.

Газета «Нація і держава», 10 червня 2008 року

Скачать книгу

Имя файла Формат Объем Ссылка
ukraїnska-mala-proza-xx-fb2.fb2 fb2 FictionBook — стандарт призван обеспечить совместимость с любыми устройствами и форматами 2,1 Мбайт

Об авторе

0 Отзывов

Оставить отзыв

Внимание! Необходима авторизация!